История на говеждото месо – в праисторически времена сме живели като ловци-събирачи. Първобитният човек е ловувал и консумирал диви животни, включително говеда, в многобройните им форми. Някои от най-старите пещерни изображения, като тази в Ласко Франция, изобразяват зубр, прародител на домашния добитък, който е ловуван.
Още през 8000 г. пр. н. е. човекът започва да опитомява животни, включително говеда. Говедата през този период са два вида. Единият вид “Bos taurus” идва от Европа, а другият “Bos indices” идва от Югоизточна Азия и Африка. Испанците вкарват добитъка в Америка през Мексико. Започвайки със самия Колумб по време на второто му странстване през 1493 г., добитъкът си проправя път от Европа към „Новия свят“. Тенденцията продължава с испанеца Вера Круз и португалските търговци.
История на говеждото месо – 16-ти век
По-късно, през 1611 г., англичаните вкарват голям брой говеда в Северна Америка, по-специално в колонията Джеймстаун. Френските и английските колонисти продължават да отглеждат добитък в източната част на Северна Америка по време на развитието на колониите и войната за независимост.
История на говеждото месо – говеждото месо обаче не е било значителна част от американската диета допреди гражданската война. Дотогава говедата са били използвани за мляко, масло, кожи и за теглене. Наличният дивеч е допринесъл значително за консумацията на месо. След Гражданската война добитъкът се премества на запад. На запад скотовъдците установили, че някои от испанските мисии вече имали големи стада.
Развитие през 19-ти век
История на говеждото месо – през 19-ти век едрият рогат добитък се отглежда предимно на запад, където традиционните хранителни култури са по-трудни за култивиране. Добитъкът е пасял на местни тревни площи и е бил преместван в стаи за добитък, където се е угоявал. Били са транспортирани с влак до средния запад, където са били клани и изпращани с хладилни вагони на изток. По това време там е била съсредоточена по-голямата част от населението на Северна Америка. Чикаго е бил основната фокусна точка за влаковете и съответно за складовете и кланиците. Любопитен факт е, че именно чикагската традиция в месопреработването ражда името на знаменития баскетболен отбор „Чикаго Булс“.
Не пропускайте възможността да изпробвате Dry Aging Bags технологията, която ще Ви даде възможност да радвате близки и познати с най-вкусните зрели говежди стекове на Вашата трапеза. Пликовете за зреене на месо са широко използвани по цял свят.